בישול פסטה

טיפים להכנת הפסטה המושלמת

5 טיפים להכנת הפסטה המושלמת!!

ישנם מאכלים שכל כך השתרשו ביום יום שלנו שאנחנו מכינים אותם כמעט בלי לחשוב. פסטה ברוטב כלשהו הינה מנה שאוכלים בכל בית בישראל. למה? כי קל מאוד להכין פסטה, כי זו מנה מהירה שאינה דורשת עבודה רבה, כי פסטה זה קונצנזוס- יש מישהו שלא אוהב?

בתוך הפשטות של ההכנה מתחבאים כמה חוקים שכדאי להכיר וללמוד כדי שתוכלו להוציא את המיטב מהפסטה שלכם.

נתחיל כמובן (כמו בכל דבר) בחומר הגלם. פסטה טובה מתחילה כבר בבחירת הסוג. למה זה חשוב? כי למרות שהפסטה עצמה היא מצע לרוטב יש לה טעם ומרקם וככל שאיכותה טובה יותר כך גם טעמה. פסטה De Cecco למשל, עשוייה מחיטת דורום ומים שמגיעים מהמעיין שצמוד למפעל. היא עוברת ייבוש מאוד איטי ולכן היא לא נהיית סמרטוטית במים ושומרת על צורתה. את הצורות יוצרים בעזרת חותכנים מנחושת שיוצרים בפסטה מרקם ש״תופס״ את הרוטב ומדביק אותו לפסטה.

כדי שהפסטה שלכם תצא הכי טובה שיש ישנם כמה חוקים שחשוב להכיר וכמה מיתוסים ששווה להפריך בהכנת הפסטה.

1. סיר גדול עם מים רותחים- פסטה מבשלים בהמון מים וחשוב שיהיו רותחים לאורך כל זמן הבישול. אחרת, תצא לכם פסטה רכהמידי. אל תתפתו להכין פסטה בסיר קטן, המים יתמלאו עמילן והפסטה תידבק אחת לשנייה. חשוב לערבב מידי פעם, שוב כדי למנוע הידבקות.  ולא..לא צריך שמן במי הבישול!

pasta

2. מלח - חייבים להמליח את מי הפסטה. המליחות בעצם מתבלת את הפסטה עוד לפני הרוטב וזה עושה את כל ההבדל! שימו לפחות כף מלח דק בסיר גדול של 5 ליטר מים. ישנם אנשים שחושבים שהמלח נועד להשפיע על עוצמת הרתיחה. זה נכון שהמלח מעלה מעט את העוצמה אבל זו לא הסיבה שמוסיפים אותו.

3. זמן הכנה- על כל שקית פסטה יש זמן הכנה שונה לפי הסוג והעובי שלה, זו הדרך הטובה והמדוייקת ביותר. אנחנו רוצים להכין פסטה אל דנטה. מה זה אומר? פסטה שיש לה מעט נגיסות. אפשר ומומלץ לטעום את הפסטה לקראת סוף הבישול ולוודא שהיא במרקם הנכון.

pasta

4. סינון- אין צורך לשטוף פסטה במים קרים למעט אם רוצים להכין מהפסטה סלט קר או לשמור את הפסטה המוכנה לזמן אחר. ההמלצה היא לסנן את המים (מומלץ לשמור כוס מי בישול שיכולים לשמש להסמכת הרוטב) ומחזירים לסיר. אם הרוטב מוכן, יוצקים אותו מייד, אם לא, מזליפים מעט שמן זית ומערבבים כדי שהפסטה לא תידבק.

5. הרוטב- מומלץ לנצל את מי הפסטה שעשירים בעמילן בזמן הכנת הרוטב. נהוג להוסיף בין חצי כוס לכוס של מי בישול לרוטב כדי להסמיך אותו ולתת לו מרקם יותר קרמי.

חשוב מאוד לערבב את הרוטב יחד עם הפסטה מעל הכיריים כדי שיתחברו ולא תקבלו פסטה עם שלולית של רוטב בצלחת.

מוצרים מהכתבה

פסטה לינגוויני
פסטה פפרדלה

פסטה פפרדלה

Special Price 12.50 ₪

מחיר רגיל: 15.60 ₪

פסטה טריפוליני

פסטה טריפוליני

Special Price 12.50 ₪

מחיר רגיל: 15.60 ₪

פסטה פנה

פסטה פנה

11.60 ₪