אנטיפסטי

התחלה טובה לכל ארוחה

כמו פתיח לסרט טוב, אנטיפסטי הוא הרושם הראשוני לארוחה ולכן שווה להשקיע בו מחשבה ולשלב בו את מיטב חומרי הגלם שיש לכם  להציע. הרעיון מאחורי המנה הוא הרצון לרגש ולעורר את הסועד לקראת הארוחה שעומדת להגיע.

המסורת האיטלקית של הגשת מנת  אנטיפסטי המשלבת מגוון חומרי גלם ונשנושים קטנים היא כיום חלק בלתי נפרד מהארוחה במסעדות איטלקיות ברחבי העולם. המנה כל כך מוכרת שישנם אנשים רבים הטועים לחשוב שאנטיפסטי היא המנה שמגיעה לפני הפסטה או שם נרדף לירקות צלויים (רוב הישראלים חושבים כך).

אנטיפסטי

פלטת אנטיפסטי היא כמו חלון ראווה לארוחה עצמה, בנייה וסידור המרכיבים תוך תשומת לב לשילובי צבעים, מרקמים וטקסטורות חשובים מאוד כדי לאסוף את האנשים סביב המנה וליצור את יריית הפתיחה לארוחה. אין חוקים ברורים וקבועים ולכן זהו היופי הגדול של המנה, לוח חלק בו כל אחד יכול לצייר ולשקף את עולמו.

בניית המנה לא דורשת בהכרח הכנת מנות ובישול אלא יכולה להיות גם בחירה של חומרי גלם ומוצרים באיכות גבוהה אשר משתלבים יחד כמו למשל, פלפלים צלויים, זיתים וצלפים יחד עם גבינת פרמזן או כדור מוצרלה טרי. נקניקים פרוסים דק ישתלבו נהדר עם עגבניות שמש מיובשות או ארטישוק יהודי. לצד המנה תמיד יהיה גם לחם או פוקצ׳ה חמה וטרייה.

אנטיפסטי דגים

חברת Ponti , שהחלה את דרכה בתחום ייצור החומצים התרחבה עם השנים והיום מייצרת ירקות מוחמצים המיועדים לשימוש ״ישר מהצנצנת״ בפלטות אנטיפסטי וכמובן יכולים לשמש גם לבישול.  ארטישוקים במגוון תיבולים וגדלים, צלפים, קורנישונים, עגבניות שרי מיובשות בצלצלי פנינה בחומץ בלסמי וסדרת Zero שייחודה בשימור ירקות ללא שמן.

חברת Nestos היוונית מציעה סלקים כבושים נהדרים, קורנישונים ופלפלים קלויים. שלושת המוצרים האלו יכולים להשתלב נהדר בפלטת אנטיפסטי.

איטלקרצ׳ופי האיטלקית מתמחה בייצור ירקות משומרים שהגיעו מחקלאים מקומיים. מגוון המוצרים כולל ארטישוקים אל-לה רומנה, זיתים ירוקים, צלפים בחומץ ומוצר חדש ונהדר של עלי לפת משומרים בשמן ותבלינים.

חברת Ortiz יכולה להשתלב בצורה נהדרת עם מגוון דגים כבושים- אנשובי, סרדינים, מרקל וטונה מהטובים בעולם.

שילוב של גבינות איטלקיות כפתיח לארוחה משלים את הפלטה וניתן להניח משולש של גבינת פרמזן וכדורי מוצרלה טריים.

ואחרי כל שפע האפשרויות האלו כל מה שצריך לעשות הוא לייצר את השילובים הנכונים, לעצב צלחת שתגרום לסועדים להתחיל את הארוחה עם המון השראה והתרגשות לקראת המנות הבאות.

מוצרים מהכתבה

פילה אנשובי בפחית
בצלים בחומץ בלסמי
צלפים בחומץ
זיתים ירוקים